صندوق بازنشستگی تکمیلی آتیه مفید

تدبیر هوشمندانه سازمان‌ها برای تامین آتیه کارکنان

دریافت مشاوره اختصاصی

اهمیت سرمایه‌گذاری برای آینده

حفظ ارزش پول و اطمینان خاطر از داشتن رفاه لازم در دوران بازنشستگی، اهمیت بسیار زیادی برای افراد دارد. بهترین طرح سرمایه‌گذاری برای رشد سرمایه در بلندمدت، طرحی است که اثر سود مرکب بر سرمایه، در آن لحاظ شود. سود مرکب به معنى تعلق سود به اصل سرمایه و نیز سودهای دریافت شده در گذشته است. یکی از روش‌های تحقق این امر، سرمایه‌گذاری در یک صندوق سرمایه‌گذاری مخصوص اهداف بازنشستگی است.

مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها

دریافت مشاوره اختصاصی

سرمایه گذاری برای دوران بازنشستگی معمولا به صورت دوره‌ای و با بخشی از درآمد شخصی انجام می‌شود. خرید دارایی‌هایی مانند طلا، مسکن و … نیاز به سرمایه بالایی دارد و اختصاص بخشی از درآمد ماهانه به این دارایی‌ها برای همه افراد امکان‌پذیر نیست. بنابراین برای افق زمانی بلندمدت، گزینه‌ای مطلوب است که علاوه بر کسب بازدهی مناسب، بتوان با مبالغ اندک نیز در آن سرمایه‌گذاری کرد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری نقدشوندگی بسیار بالاتری نسبت به دارایی‌هایی نظیر مسکن دارند. همچنین برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها نیاز به مبلغ زیادی ندارید و می‌توانید با پول کم نیز واحدهای آن‌ها را خریداری کنید. مزیت مهم دیگر صندوق‌ها، مدیریت دارایی‌ها توسط گروهی از کارشناسان با تجربه در حوزه سرمایه‌گذاری است که با رعایت اصول مدیریت سرمایه، ریسک سرمایه‌گذاری را به حداقل می‌رسانند.

صندوق بازنشستگی تکمیلی آتیه مفید

سرمایه گذاری مستمر و اصولی برای زمان آینده، اندوخته مناسبی را در دوران بازنشستگی فراهم می‌کند. با سرمایه‌گذاری در صندوق بازنشستگی تکمیلی آتیه مفید، می‌توانید از تجربه ۱۷ ساله سبدگردانی مفید، برای کسب سود و بهره‌مندی از سرمایه کافی در دوران بازنشستگی استفاده کنید.

مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق آتیه مفید

 • تقویت برند کارفرمایی

 • افزایش رضایت شغلی کارکنان

 • وفادارسازی نیروی انسانی

 • مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها

آتیه مفید؛ یک صندوق سهامی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از لحاظ ترکیب دارایی با یک‌دیگر تفاوت دارند. صندوق آتیه مفید در گروه صندوق‌های سهامی قرار می‌گیرد و ارزش آن متناسب با رشد ارزش سهام، افزایش پیدا می‌کند.

دریافت مشاوره اختصاصی
ترکیب دارایی

ترکیب دارایی

  مزایا

  مزایا

  • بهره‌مندی از اثر سود مرکب برای مقابله با تورم در بلندمدت

  • تامین آتیه‌ فرزندان و خانواده

  • بهبود کیفیت زندگی در دوران بازنشستگی با آورده حاصل از صندوق

  هدف

  هدف

  • کسب بازدهی مناسب در طولانی‌مدت و بهبود شرایط بازنشستگی سرمایه‌گذاران

  مخاطبان

  مخاطبان

  • تمامی سازمان‌ها، ارگان‌ها، نهادها و حتی افراد حقیقی

  حوزه فعالیت

  حوزه فعالیت

  • سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار قابل معامله در بازار سرمایه

  انواع واحدهای صندوق آتیه مفید

  • واحدهای عادی نوع اول

   کارفرمایان

   کارفرمایان این واحدها را به میزان دلخواه و به صورت ماهیانه برای کارکنان سرمایه‌گذاری می‌کنند.

  • واحدهای عادی نوع دوم

   کارکنان

   ماهیانه درصد مشخصی از حقوق کارکنان توسط کارفرما در این واحدها سرمایه‌گذاری می‌شود.

  • واحدهای عادی نوع سوم

   اختیاری کارکنان

   کارکنان می‌توانند علاوه بر درصد مشخص‌شده ماهیانه، به میزان دلخواه در این واحدها سرمایه‌گذاری کنند.

  دریافت مشاوره اختصاصی

  نحوه خرید و فروش صندوق آتیه مفید

  سازوکار صدور یا ابطال واحدهای صندوق آتیه مفید، بر اساس مدل توافق‌شده میان کارفرما و کارکنان تعیین می‌شود. بنابراین نحوه سرمایه‌گذاری در این صندوق، می‌تواند برای کارکنان سازمان‌های مختلف متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق از جزئیات و شرایط خرید و فروش واحدهای این صندوق، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

  ارتباط با مشاوران سرمایه‌گذاری مفید

  سوالات متداول

  خیر. آتیه مفید یک صندوق مبتنی بر صدور و ابطال است و فرایند صدور یا ابطال واحدهای آن از طریق سازمان محل اشتغال شما انجام می‌شود.
  به صورت کلی ارزش صندوق‌های سهامی متاثر از تغییرات ارزش بازار سرمایه و سهام شرکت‌ها است. بنابراین نمی‌توانیم بازدهی ثابت و قطعی برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها در نظر بگیریم. با این وجود، بررسی بازدهی بازارهای مختلف و انواع دارایی‌ها در بازه‌های زمانی بلندمدت، نشان دهنده بالاتر بودن بازده سرمایه‌گذاری در سهام نسبت به سایر بازارهای موازی است.
  این طرح مربوط به سرمایه‌گذاری در واحدهای عادی نوع سوم صندوق آتیه مفید است و انتخاب آن توسط کارکنان انجام می‌شود. فرض کنید در یک طرح سرمایه‌گذاری مشارکت کارفرما ۵۰ درصد است. در این شرایط ماهانه ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان از محل درآمد کارکنان و ۵۰۰،۰۰۰ تومان نیز از سوی شرکت برای افراد سرمایه‌گذاری می‌شود. اگر شخصی تمایل داشته باشد که بیش از مبلغ پایه از حقوق ماهانه وی کسر و سرمایه‌گذاری شود، می‌تواند به میزان دلخواه، درخواست صدور واحدهای عادی نوع سوم را اعلام کند.
  مرکز خدمات پشتیبانی و تماس مفید۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
  021-8700
  phone