صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی

صندوق شاخصی چیست؟

چیزی که صندوق شاخصی را از سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری متمایز می‌کند، چینش پرتفوی تحت مدیریت صندوق است. مدیران یک صندوق شاخصی تلاش می‌کنند تا پرتفوی صندوق انطباق بالایی با یکی از شاخص‌های سهام (شاخص کل، شاخص هم‌وزن و…) داشته باشد. به عبارت دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری شاخصی به دنبال کسب بازدهی مشابه با یکی از شاخص‌های بازار هستند.

مقایسه بازدهی صندوق شاخصی با شاخص کل بورس

مدت‌زمان سرمایه‌گذاری
یکساله
٪ ۴۶
شاخص کل بورس
٪ ۵۰
صندوق شاخصی آرام مفید

منتهی به ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

آرام

سرمایه‌گذاری با روند شاخص

آرام یک صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی است. واحدهای صندوق آرام از نوع ETF بوده و شما می‌توانید واحدهای آن را به صورت آنلاین از طریق سامانه‌های معاملاتی تمامی کارگزاری‌ها خرید و فروش کنید.

آرام

آرام

شاخصی

تاریخ بروزرسانی:

۲۲ تیر ۱۴۰۳

بازده صندوق
+ 0.13 %

در حال بارگذاری نمودار

index fund chart

ویژگی‌های صندوق‌ شاخصی آرام

  • صرفه‌جویی در هزینه‌های مدیریت صندوق

  • به حداقل رسیدن ریسک مدیریت صندوق

  • شفافیت بالا با توجه به پایبندی به شاخص

  • خرید و فروش آسان واحد‌های صندوق (ETF)

دریافت مشاوره اختصاصی
Receive bourse code

آیا صندوق شاخصی برای من مناسب است؟

با توجه به نوسانات شاخص بورس و سازوکار این دسته از صندوق‌ها، پیش از سرمایه‌گذاری باید افق سرمایه‌گذاری، میزان تحمل ریسک و… را بسنجید. برای جلوگیری از هرگونه زیان احتمالی، پیشنهاد می‌کنیم تا از متخصصان با تجربه مفید کمک بگیرید. از طریق لینک زیر می‌توانید برای ثبت درخواست مشاوره رایگان اقدام کنید.

دریافت مشاوره اختصاصی

سوالات متداول

صندوق سرمایه گذاری شاخصی (Index fund) نوعی صندوق است که هدف آن انطباق بالای پرتفوی صندوق با یکی از شاخص‌های بازار سهام که می‌تواند شاخص‌ کل، شاخص کل هم‌وزن یا یکی دیگر از شاخص‌های بازار سهام باشد خواهد بود.
بزرگترین مزیت صندوق‌های سرمایه گذاری شاخصی‌، کاهش هزینه‌های سبدگردانی و مدیریت صندوق است. همچنین در این صندوق‌ها مدیریت نقشی غیرفعال دارد و ریسک مدیریت صندوق حذف می‌شود. زیرا هدف مدیران رسیدن به سود نیست و آن‌ها سعی می‌کنند تا وزن اوراق موجود به شاخص‌ مبنا نزدیک باشد.
بله. با توجه به اینکه صندوق شاخصی آرام یک صندوق ETF است، برای خرید و فروش واحدهای این صندوق باید کد بورسی داشته باشید.
مرکز خدمات پشتیبانی و تماس مفید۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
021-8700
phone