عرضه اولیه

یک فرصت ارزشمند برای شروع سرمایه‌گذاری در بورس

چگونه عرضه اولیه بخریم؟

نخستین گام برای خرید عرضه اولیه، افتتاح حساب در کارگزاری مفید و دریافت کد بورسی است. به این منظور با کلیک بر روی گزینه «افتتاح حساب» و سپس با مراجعه به یکی از ده‌ها شعبه کارگزاری مفید یا بیش از یک هزار دفتر منتخب پیشخوان دولت، فرایند ثبت‌نام را تکمیل کنید.

افتتاح حساب
Alternate Text

شعب کارگزاری مفید و دفاتر منتخب پیشخوان

پس از تکمیل فرایند افتتاح حساب، جهت احراز هویت همراه با اصل کارت ملی و شناسنامه به نزدیک‌ترین شعبه کارگزاری مفید یا دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه کنید.

طرح حامی، همه فرصت‌ها را برای شما حفظ می‌کنیم

بسته به شرایط بازار ممکن است بخشی از وجوه نقد از چرخه معاملات خارج شود و در حساب کارگزار راکد بماند؛ اما "حامی" اجازه نمی‌دهد پول شما بیکار بماند. با «طرح حامی» موجودی شما نزد کارگزار تبدیل به سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در یک صندوق با درآمد ثابت می‌شود.
در واقع اگر پول بیکاری دارید که از آن برای خرید سهام استفاده نکرده‌اید، نگران نباشید. در صورت موافقت شما پول‌تان در صندوق درآمد ثابت حامی، سرمایه‌گذاری شده و در نتیجه به آن سود تعلق می‌گیرد. این سود در سال گذشته(منتهی به آذر ۹۸) به‌صورتروزشمار حدود ۲۳ درصد بوده است.

Alternate Text

سوالات متداول

زمانی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می‌شود، به‌روز اول عرضه سهام شرکت مذکور «عرضه اولیه» گفته می‌شود. در عرضه اولیه درصد مشخصی از کل سهام یک شرکت برای نخستین بار از طریق بورس اوراق بهادار به عموم سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

پس از افتتاح حساب در کارگزاری مفید و احراز هویت حضوری، می‌توانید از طریق نرم‌افزار ایزی‌تریدر نسبت به خرید عرضه اولیه اقدام کنید. با عضویت در کانال تلگرام کارگزاری مفید mofidsecurities از اطلاعیه‌های عرضه اولیه مطلع شوید.

بله، راهکار راحت‌تر استفاده از امکان خرید خودکار عرضه‌اولیه توسط ایزی‌تریدر است. در واقع ایزی‌تریدر می‌تواند به‌صورت خودکار برای شما عرضه اولیه بخرد. کافی است از منوی اپلیکیشن وارد بخش توافق‌نامه‌ها شوید و توافق‌نامه ارسال سفارش عرضه اولیه را فعال کنید تا ایزی‌تریدر به‌صورت خودکار برای شما عرضه اولیه بخرد. البته فراموش نکنید باید مانده‌حساب‌ خرید عرضه اولیه کافی باشد.

خیر! جهت تکمیل فرایند ثبت‌نام فرقی نمی‌کند به یکی از شعب کارگزاری مفید یا دفاتر منتخب پیشخوان دولت مراجعه کنید؛ در هر دو امکان تکمیل فرایند ثبت‌نام و احراز هویت وجود دارد. می‌توانید از روی آدرس‌های ارائه شده در سایت کارگزاری مفید، نزدیک‌ترین دفتر منتخب خدمات پیشخوان دولت یا شعبه کارگزاری مفید در شهر محل سکونت‌تان را انتخاب کرده و در ساعات اداری همراه با اصل شناسنامه و کارت ملی به آن‌ها مراجعه کنید.

پس از آنکه ثبت‌نام و احراز هویت را تکمیل کردید، پیامکی حاوی فعال‌سازی حساب‌تان را دریافت می‌کنید. با استفاده از پیامک مذکور می‌توانید با شماره موبایل یا کد ملی و رمز عبورتان وارد نرم‌افزار ایزی‌تریدر شوید. توجه داشته باشید، رمز عبور شما همان رمز عبوری است که در ابتدای فرایند ثبت‌نام انتخاب کرده‌اید.

افتخارات مفید

۱
اولین هلدینگ مالی بازار سرمایه ایران
بیش از ۹۰۰ هزار
حساب کاربری
بیش از ۶۳۰۰۰ میلیارد ریال
دارایی تحت مدیریت
بیش از ۵۰ شعبه
در سراسر کشور