• اخبار مفید
  • آرشیو اخبار
  • واریز مابه‌التفاوت سود قطعی صندوق «حامی» مفید به حساب سرمایه‌گذاران ـــ‌ دوره زمانی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰
واریز مابه‌التفاوت سود قطعی صندوق «حامی» مفید به حساب سرمایه‌گذاران ـــ‌ دوره زمانی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰

واریز مابه‌التفاوت سود قطعی صندوق «حامی» مفید به حساب سرمایه‌گذاران ـــ‌ دوره زمانی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰

۸ مرداد ۱۴۰۲

سود قطعی صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت «حامی» مفید در بازه زمانی ابتدای اردیبهشت ۱۳۹۹ تا انتهای مهر ۱۴۰۰ محاسبه و مبلغ مابه‌التفاوت آن به حساب سرمایه‌گذاران این صندوق واریز شد.

مجموع مبلغ مابه‌التفاوت سود قطعی صندوق «حامی» مفید در دوره زمانی اردیبهشت ۹۹ تا مهر ۱۴۰۰ پس از محاسبات صورت‌ گرفته ۵۰۹ میلیارد تومان برآورد شده که علاوه بر مبالغ سود ماهانه واریز شده است. طبق محاسبات صورت‌گرفته، مابه‌التفاوت سود واریزی با سود قطعی در سال ۱۳۹۹ معادل ۳.۱ درصد و در سال ۱۴۰۰ به میزان ۱.۸ درصد بوده است.

طبق مقررات و دستورالعمل‌های سازمان بورس، صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت با پایان سال مالی، سود قطعی خود را محاسبه و مابه‌التفاوت سود را به حساب سرمایه‌گذاران واریز می کنند. در حال حاضر، سود دوره مالی مهر ۱۴۰۰ تا مهر ۱۴۰۱ نیز در حال محاسبه است.

صندوق «حامی» یک صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت است که به‌دلیل تغییر مداوم ترکیب دارایی‌ها، متفاوت بودن بازده اوراق مختلف و شرایط بازار سرمایه، نمی‌توان نرخ ثابتی را برای میزان بازده دارایی‌های صندوق حامی تعیین کرد. از این رو پس از پایان سال مالی، با محاسبات دقیق، سود قطعی صندوق محاسبه خواهد شد و در صورت وجود مابه‌التفاوت نسبت به مبلغی که به‌طور مستمر واریز شده است، مبلغ مابه التفاوت جداگانه واریز می‌شود.

با طرح حامی اگر وجه موجود در حساب کارگزاری کاربران بلااستفاده بماند، به جریان می‌افتد و تبدیل به سرمایه‌گذاری کم‌ریسک درآمد ثابت با سوددهی روزشمار و پرداخت ماهیانه خواهد شد. سود سرمایه‌گذاری در «حامی» به‌طور روزشمار محاسبه و به قدرت خرید سرمایه‌گذاران در سامانه معاملاتی اضافه می‌شود.