صندوق «پیشتاز» کارگزاری مفید رکورددار بازدهی سالانه

صندوق «پیشتاز» کارگزاری مفید رکورددار بازدهی سالانه

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

صندوق «پیشتاز» کارگزاری مفید در سال 1400 بالاترین بازدهی را در میان صندوق های سهامی بازار‌ سرمایه ایران داشته است.

مجموع سیاست‌های پولی و مالی و شرایط اقتصادی کشور موجب شد تا جریان نقدینگی طی یک سال اخیر، با سرعتی فراتر از گذشته به سمت بازار سرمایه حرکت کند. این نقدینگی‌ بورس را با هدف کسب سود کوتاه‌مدت و میان‌مدت، به عنوان پربازده‌ترین بازار کشور مورد شناسایی قرار داد.

صندوق سهامی پیشتاز کارگزاری مفید در سال ۱۴۰۰ بازدهی 25.4 درصدی را به ثبت رسانده و در میان تمامی صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی فعال در بازار سرمایه کشور رتبه نخست را داشته است. این در حالی است که بازده بورس در همین مدت 4.5 درصد بوده است.

بازدهی سالانه صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در یک سال منتهی به 5 اردیبهشت امسال 50.01 درصد بوده است که بالاترین بازدهی در میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی بازارسرمایه است.

این صندوق در شرایطی در بازار سرمایه ایران پیشتاز است که از نظر حجم دارایی با سرمایه 40 هزار میلیارد ریالی بزرگترین صندوق سهامی فعال در بازار محسوب می شود.

صندوق پیشتاز از صندوق‌های سهامی تحت مدیریت سبدگردان مفید است که از سال 1387 آغاز به کار کرده و تاکنون 36 هزار درصد بازدهی داشته؛ به عبارتی به ازای سرمایه گذاری هر یک میلیون تومان در سال ۱۳۸۷در حال حاضر ۳۶۰ میلیون تومان بازدهی کسب شده است.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از سازوکار‌های سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس است. افراد به جای خرید و فروش مستقیم سهام و اوراق در بورس، با سرمایه خود واحد‌های این صندوق‌ها را خریداری ‌می‌کنند و مدیران صندوق‌ها با سرمایه جمع آوری شده در بورس فعالیت می‌کنند و براساس عملکرد بازدهی کسب می‌کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس نوع سرمایه‌گذاری و نحوه‌ سرمایه‌گذاری قابل تفکیک است؛ از نظر نوع سرمایه‌گذاری و نحوه تملک دارایی صندوق‌ها به انوع سهامی، درآمد ثابت، مختلط و طلا تقسیم می‌شوند؛ هر کدام از این صندوق ها از نظر نحوه سرمایه گذاری نیز مبتنی بر صدور و ابطال و یا قابل معامله ETF هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه‌گذاری مفید می‌توانید از خدمات رایگان مشاوران کارگزاری مفید بهره مند شوید.